İSTANBUL
Az Bulutlu Bugün
32°C / 22°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
32°C / 32°C
İZMİR
Sağanak Yağışlı Bugün
28°C / 28°C
”ARADA ÖZÜR DİLESİN”
”ARADA ÖZÜR DİLESİN”
Fatih Terim – Arda Turan krizinde son dakika: Terim özür dilesin FANATiK, Fatih Terim-Arda Turan polemiğini, ikiliyi en iyi tanıyan Futbol Federasyonu Eski Başkanı Haluk Ulusoy’a sordu, şu yanıtı aldı:...
21 Eylül 2016 13:00
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Fatih Terim – Arda Turan krizinde son dakika: Terim özür dilesin

FANATiK, Fatih Terim-Arda Turan polemiğini, ikiliyi en iyi tanıyan Futbol Federasyonu Eski Başkanı Haluk Ulusoy’a sordu, şu yanıtı aldı: Yazıklar olsun

 

Türk futbol kamuoyu Terim-Arda krizinin sonucunu merak ederken, FANATİK hem Fatih Terim’i hem de Arda Turan’ı çok iyi tanıyan Haluk Ulusoy’dan konuyu değerlendirmesini istedi. Efsane başkana süreci sorduk, birbirinden ilginç cevaplar aldık.

İşte Ulusoy’un ortalığı karıştıracak açıklamaları…

‘Yönetim hazır değildi’

Fransa’daki Avrupa Şampiyonası’nda yaşanan sürecin kesinlikle yaşanmaması gerekirdi. Federasyon ve milli takımda sevgi, saygı, birlik, beraberlik, vefa ve liyakatın olması gerektiğini düşünüyorum. Bunların olmadığı yerde başarının gelmesi imkansızdır. Maalesef uzun yıllardır takip ediyorum, Türk futbolu iyi yönetilmiyor, yönetilemiyor. Daha doğrusu Türk Futbol Federasyonu’nu kimin yönettiği belli değil… yıllardır Türk futbolu o kadar kötü yönetliyor ki, bugünkü yaşananlar bunun yansımasıdır. ”

“Son katıldığımız turnuvaya futbolcu kardeşlerimizin üstün gayreti ve biraz da şansla ulaştık. Zaten bu şampiyonada başarı beklemek hayal olurdu. Finallere maalesef neTürkiye Futbol Federasyonu, ne yönetimi, ne de teknik kadro iyi hazırlanmış. Turnuvayaiyi hazırlanmamış milli takımımızda faturayı 3-5 futbolcuya kesmek son derece yanlış ve yakışıksız hale gelmiştir…”

‘Arda’ya yapılan ayıp’

“Ve maalesef bu 3-5 futbolcu içerisinde en ağır suçların bir tek futbolcunun üstüne yıkılmak istenmesi, ki bu isim Arda Turan, son derece üzüntü verici bir durumdur. Bu büyük bir yanlıştır ve art niyetliliktir! O Arda ki, Türk futbolunun, Türk Milli Takımı’nın ve oynadığı tüm kulüplerin uzun yıllar gururudur. Üst düzey futboluyla da ülkesini gururlandırmaya devam etmektedir. Bir maç kötü oynadı diye Arda’yı yerden yere vurmak vefasızlık ve insafsızlıktır. Arda, futbolculuğuyla, karakteriyle ve en önemlisi vatanseverliğiyle Türk futbolunun son yıllarda yetiştirdiği en önemli sporcudur. Benim, çocukluğundan beri tanıdığım, kariyeri boyunca her dönem yakından izlediğim Arda maddiyata, paraya pula hiç önem vermez. Manevi duyguları hep ön planda tutmuş bir kişiliktir.”

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa