İSTANBUL
Az Bulutlu Bugün
32°C / 22°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
32°C / 32°C
İZMİR
Sağanak Yağışlı Bugün
28°C / 28°C
AIK kulubunden eskilere anlamlı jest
AIK kulubunden eskilere anlamlı jest
Günümüzde hemen her maçta takımlar sahaya futbolcuların elinden tutmuş çocuklar ile çıkıyor. İsveç 1. Ligi takımlarından AIK, bir ilke imza atarak, son lig maçında sahaya çocuklar yerine kulübün en yaşlı...
21 Eylül 2016 12:54
Font1 Font2 Font3 Font4
ss

Günümüzde hemen her maçta takımlar sahaya futbolcuların elinden tutmuş çocuklar ile çıkıyor. İsveç 1. Ligi takımlarından AIK, bir ilke imza atarak, son lig maçında sahaya çocuklar yerine kulübün en yaşlı üyelerinin ellerinden tutarak çıktı.

Kulübün yaşayan en yaşlı üyeleri, boyunlarında sarı-siyah şal ve özel yaptırılmış şapkalarıyla seyircilerin büyük alkışı arasında futbolcular ve hakemler ile orta yuvarlağa geldi ve tribünleri selamladı. Emekli maskotlar arasındaUEFA eski başkanı 86 yaşındaki Lennart Johansson ve bir kadın üye de vardı.Ancak baston yardımı ve bir kişinin desteği ile yürüyebilen Johansson, çeşitli nedenlerle her maçı izleyemediklerini ama kalplerinin her zaman AİK için attığını söyledi.

Kulüp Başkanı Mikael Ahlerup, yaşlı üyeler için bir program hazırladıklarını açıkladı. Emeklilere bundan böyle tenzilat yapılacak, huzurevlerinde yaşayanlar arabalarla alınıp stada getirilecek ve maç bitiminde yine huzurevine götürülecek.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa