İSTANBUL
Az Bulutlu Bugün
32°C / 22°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
32°C / 32°C
İZMİR
Sağanak Yağışlı Bugün
28°C / 28°C
Advocaat: ”Hücum oynayın”
Advocaat: ”Hücum oynayın”
Dünkü antrenmanda da ağzından “hücum” lafını düşürmeyen sarı-lacivertli teknik direktör “Rakibi daha ilk dakikadan sindirip cesaretini kırmalıyız” dedi. Futbol felsefesi “hücum” üzerine kurulu olan Dick Advocaat, bunu Fenerbahçe’de yerleştirmek için...
23 Eylül 2016 19:00
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Hücum da hücum

Dünkü antrenmanda da ağzından “hücum” lafını düşürmeyen sarı-lacivertli teknik direktör “Rakibi daha ilk dakikadan sindirip cesaretini kırmalıyız” dedi.

Futbol felsefesi “hücum” üzerine kurulu olan Dick Advocaat, bunu Fenerbahçe’de yerleştirmek için yoğun gayret sarf ediyor. Ancak Pereira ile rakip kim olursa olsun defansif tedbirlerin ön planda olduğu kontrollü futbola alışık futbolcularına bunu adapte etmek çok da kolay olmuyor.

Advocaat, dünkü idmanda da ağzından bir an olsun “hücum” lafını düşürmedi. Sürekli olarak “Atak… Atak…” diye bağırıp ileriyi gösterdi. İlk golü yedikleri 5 maçı da kazanamadıklarını (3 yenilgi, 2 beraberlik) futbolcularına hatırlatan tecrübeli çalıştırıcı, “Fenerbahçe her maçı korkmadan oynar. Daha ilk dakikadan itibaren hücumu düşünüp rakibi sindirmeliyiz” dedi.

DERBİ MAÇ FIRSAT
Advocaat’ın futbolcularıyla yaptığı toplantıda, “Kasımpaşa maçında istediğim şeyleri kısmen de olsa sahada gördüm. Aynı ritmi devam ettirmeliyiz. Rakiplerimizin birbirleriyle oynayacağı hafta yine kazanıp, taraftarımızı mutlu etmeliyiz. Sizden Gaziantepspor maçına da aynı konsantrasyonla hazırlanmanızı istiyorum” ifadelerini kullandığı belirtildi.

HEP İLERİYİ GÖSTERİYOR
Futbolcularına hep “ileriyi” hedef gösteren Advocaat, taraftarları önündeki Gaziantep maçından bol gollü bir galibiyet istedi.

SANA 15 GÜN SÜRE
Dick Advocaat’ın, “Torpil yok. Tam hazır olmadan seni kadroya almayacağım” dediği vatandaşı Robin van Persie‘ye toparlanmak için iki hafta süre verdiği ortaya çıktı. Sarı-lacivertli hocanın, bu süre içinde RvP’nin eski formuna ulaşmasını bekleyeceği, hazır olması ise halinde ilk 11’de oynatmak istediği öğrenildi.

Emre BOL

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa